Dobry wieczór,
w imieniu Zarządu KS Oświęcim zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie zbiórki na protezę nogi dla Stanisława Kawczaka. Poniżej przesyłam treść z której można śmiało korzystać. Postaci S.Kawczaka nikomu nie trzeba przedstawiać bo zna lub kojarzy go niemal każdy w naszym województwie. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby udało się przesłać ten apel do wszystkich Podokręgów jak i Kolegiów Sędziów należących do MZPN. Zależy nam na tym aby informacja ta została rozesłana możliwie wszędzie gdzie się da i w jaki sposób się da. Dla nas liczy się każda wpłata, każdy post na stronach internetowych jak i każde udostępnienie w mediach społecznościowych. Jesteśmy głównie na fb: https://www.facebook.com/Kolkegium.Sedziow.Oswiecim/ – tam widoczne są informacje o akcji. Chcielibyśmy aby ta informacja dotarła do możliwie wszystkich w naszym województwie, bo zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy są „internetowi” i trzeba do nich dotrzeć po prostu mailowo.
 
P.S. Każda forma pomocy jest dobra. Być może udałoby się Prezesom Kolegiów Sędziów spróbować nagrać kilkunastosekundowy filmik z życzeniami powrotu do zdrowia i owocnej rehabilitacji dla S.Kawczaka i prośbą do wszystkich o wsparcie zbiórki? Byłby to świetny prezent dla niego samego a dla nas „wabik” do kolejnych wpłat.
Potrzebna pomoc dla Stanisława Kawczaka‼️
Niecałe 3 miesiące temu w wyniku zdiagnozowania ostrej miażdżycy nasz sędzia honorowy Stanisław Kawczak zmuszony był do poddania się operacji amputowania lewej nogi, co uratowało jego życie. Ta informacja zarówno dla Niego jak i nas wszystkich była ogromnym ciosem i szokiem 😔
Największym marzeniem naszego Kolegi jest to, aby móc znowu samodzielnie chodzić. Aby tak się stało, potrzebny jest zakup protezy a niestety jej koszt to prawie 50 tysięcy zł. Kwota ogromna, ciężka do zorganizowania dla jednego człowieka w tak krótkim okresie.
Stanisława Kawczaka nikomu przedstawiać nie trzeba. Od 45 lat jest członkiem Kolegium Sędziów Oświęcim, przez lata prowadził zawody na szczeblu centralnym a później był tam obserwatorem. Z wieloma z nas sędziował lub był naszym obserwatorem i mentorem. Nie ma chyba osoby w Małopolsce, która nie znałaby lub nie słyszała o Stanisławie Kawczaku. Przez wiele lat był członkiem zarządu PPN Podokręg Piłki Nożnej Oświęcim, jego wiceprezesem, działał również w zarządach w Małopolski Związek Piłki Nożnej Krakowie a wcześniej Bielsku-Białej i Katowicach.
Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do całej społeczności zarówno sędziowskiej jak i w ogóle piłkarskiej o wsparcie zbiórki dla Stanisława Kawczaka. Pod adresem https://www.mammoc.pl/stanislaw-kawczak została zorganizowana zbiórka pieniędzy na zakup protezy nogi. Dokonać tego można w bardzo prosty sposób, wystarczy kliknąć w pomarańczowy przycisk „Wpłać teraz”. Można także dokonać wpłaty na podane na grafice subkonto.
Bardzo prosimy również o akcję informacyjną, o rozesłanie tej wiadomości do jak najszerszego grona osób, dla których los Stanisława Kawczaka nie jest obcy.
Pamiętajcie, dobro wraca🫶🤝💪❤️
Pozdrawiam
Lucjan Wesołowski
Kolegium Sędziów Oświęcim